O nas

Dr n. med. Paweł Sadłecki jest doświadczonym ginekologiem-położnikiem. Studia medyczne ukończył w Łodzi (Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Od 2003 roku był związany z Katedrą i Kliniką Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. W 2007 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych, na podstawie rozprawy „Ocena wybranych czynników proangiogennych w surowicy krwi kobiet leczonych z powodu guzów jajnika”. W 2008 roku ukończył specjalizację z położnictwa i ginekologii a w 2013 w zakresie ginekologii onkologicznej. Główny zakres jego zainteresowań stanowi leczenie operacyjne schorzeń ginekologicznych i nowotworów żeńskiego narządu rodnego, ze szczególnym uwzględnieniem operacji onkologicznych oraz chirurgii małoinwazyjnej miednicy mniejszej. 

Dr n. med. Paweł Sadłecki szczególny nacisk kładzie na systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji oraz zdobywanie nowej wiedzy. Regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, sympozjach naukowych i kongresach z zakresu ginekologii, położnictwa oraz ginekologii onkologicznej. Zdobywa nowe umiejętności praktyczne biorąc udział w licznych szkoleniach praktycznych min. z zaawansowanych technik laparoskopowych w ginekologii onkologicznej w Instytucie IRCAD w Strasburgu (Francja) lub leczenia endometriozy głęboko naciekającej w Latifa Hospital, Dubaj (ZEA). 

Dr n. med. Paweł Sadłecki jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych. Jest członkiem European Society of Gynecologic Oncology (ESGO), International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG) a także Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP).

dr Paweł Sadłecki